T-Mobile'da Veri İhlali Yaşandı

Dünyanın en büyük GSM operatörlerinden biri olan T-Mobile, yaşadıkları veri ihlalinin bazı müşterilerini ve çalışanlarını etkilediğini söyledi.

Ali
Per, 05/03/2020 - 23:50
Sızıntılar
T-Mobile'da Veri İhlali Yaşandı

Dünyanın en büyük GSM operatörlerinden biri olan T-Mobile internet sitesinden yaptığı duyuruda, yaşadıkları veri ihlalinden bazı müşterilerin ve çalışanların etkilendiğini söyledi.

T-Mobile yaptığı duyuruda, siber güvenlik ekiplerinin kısa bir süre önce e-posta tedarikçisine gerçekleştirilen bir siber saldırıyı fark ettiğini ve engellediğini söyledi.

Ancak yetkililer, saldırının başarılı olduğunu ve bazı müşterilere ve çalışanlara ait olan adlar, adresler, telefon numaraları, hesap numaraları, ödeme planları ve özellikleri, fatura bilgileri gibi bilgilerin ele geçirilmiş olabileceğini söyledi.

Ayrıca T-Mobile, bazı kişiler için bu bilgilerin ele geçirilmiş olabileceğini, bazı kişiler için ise bu bilgilerin yanı sıra sosyal güvenlik numaraları, finansal hesap bilgileri ve kimlik numaraları gibi bilgilerin de ele geçirilmiş olabileceğini söyledi.

Olaydan etkilenen müşterilere durumu bildirdiklerini ve bildirmeye devam ettiklerini söyleyen T-Mobile, "Olaydan etkilenen hesaplarda yer alan hesap bilgilerinin sahtekarlık veya kötüye kullanım amacıyla kullanıldığına dair herhangi bir kanıtımız yoktur. Hesap bilgilerinizi gözden geçirmek ve T-Mobile hesabınızdaki kişisel kimlik numarasını (PIN) güncellemek her zaman iyi bir fikirdir" dedi.

T-Mobile, 2019'un Kasım ayında yine bir veri ihlali yaşadığını ve o ihlalde bazı ön ödemeli kablosuz müşterilerine ait bilgilerin hackerkar tarafından gerçekleştirilen siber saldırı nedeniyle sızdırıldığını söylemişti.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.