T-Mobile Veri İhlali Yaşadı

Dünyanın en büyük GSM operatörlerinden biri olan T-Mobile, bazı müşterilerin verilerinin ele geçirildiğini duyurdu.

Ali
Ct, 23/11/2019 - 23:59
Sızıntılar
T-Mobile Veri İhlali Yaşadı

Dünyanın en büyük GSM operatörlerinden olan Almanya merkezli T-Mobile, bazı ön ödemeli kablosuz müşterilerine ait bilgilerin hackerkar tarafından gerçekleştirilen siber saldırı nedeniyle sızdırıldığını söyledi.

Yaşanan veri ihlalini internet sitesinden kamuoyuna duyuran T-Mobile, siber güvenlik ekiplerinin son zamanlarda bir siber saldırıyı tespit ettiğini ve olaya müdahale ederek kontrolünü sağladığını ve ayrıca şirketin yetkililere gerekli bilgilendirmeyi yaptığını söyledi.

Şirket, müşterilere ait şifrelerin, sosyal güvenlik numaralarının ve finansal bilgilerin ele geçirilmediğini, ele geçirilen verilerin ad, fatura adresi, hesap numarası, telefon numarası ve ücret planları gibi müşterilerin ön ödemeli hesaplarıyla ilişkili bilgiler olduğunu söyledi.

T-Mobile ihlalden kaç müşterinin etkilendiğini belirtmezken, bir şirket sözcüsüne göre çok az müşteri ihlalden etkilendi. Yapılan duyuruda ise olaydan etkilenen kullanıcıların bilgilendirildiği söylendi. Ayrıca şirket, olaydan etkilenen kullanıcıların, hesap şifrelerini ve PIN kodlarını değiştirmesi gerektiğini söyledi.

Son olarak T-Mobile, "Bilgilerinizin güvenliğini çok ciddiye alıyoruz ve kişisel bilgilerinizi yetkisiz erişimlere karşı korumak için bir dizi güvencemiz var. Bu olayın gerçekleşmesinden dolayı gerçekten üzgünüz ve bunun neden olduğu rahatsızlıktan dolayı özür dileriz" dedi.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.