SBA Veri İhlali Yaşamış Olabilir

ABD Küçük İşletmeler İdaresi (SBA), afet kredisine başvuran 8 bin kişinin kişisel verilerinin sızdırılmış olabileceğini söyledi.

Ali
Cu, 24/04/2020 - 01:07
Sızıntılar
SBA Veri İhlali Yaşamış Olabilir

ABD Küçük İşletmeler İdaresi (SBA-Small Business Administration), salı günü yaptığı duyuruda afet kredisi için başvuran yaklaşık 8 bin kişinin kişisel verilerinin sızdırılmış olabileceğini söyledi.

ABD Küçük İşletmeler İdaresi, ABD'deki küçük işletmelere maddi destek sağlamaktadır. Özellikle ülkenin başından geçen çeşitli felaketlerden sonra olaydan etkilenen küçük işletmelere kredi vermektedir.

SBA, salı günü yaptığı duyuru ile afet kredisi almak isteyen yaklaşık 8 bin kişinin kişisel verilerinin, kurumun kredi başvuru sitesindeki bir hata nedeniyle başvuruda bulunan diğer kişilerce erişilebilir olduğunu söyledi.

CNN'in haberine göre kuruma ait, afet kredisine başvuranlara gönderilen 13 Nisan tarihli bir bildiriye göre bahsi geçen sızıntı 25 Mart'ta tespit edildi.

Salı günü yapılan duyuruda yetkililer, ilgili internet sitesinin sızıntı yaşayan bölümünü kapattıklarını ve hatayı düzelttikten sonra yeniden hizmete soktuklarını söyledi.

13 Nisan tarihli bildiride ise yetkililer, internet sitesindeki bu hatanın krediye başvuruda bulunan kişilerin sosyal güvenlik numaralarına, adreslerine, doğum tarihlerine, iletişim bilgilerine, gelir ve diğer finansal bilgilerine erişilebilmesine sebep olabileceğini söyledi. Ayrıca SBA, herhangi bir kişinin bilgilerinin kötüye kullanıldığına dair bir kanıtın olmadığını belirtti.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.