Microsoft'tan Hack Raporu

Microsoft, geçtiğimiz yıl devlet destekli hackerların 10 bin kullanıcının etkilendiği siber saldırılardan sorumlu olduğunu söyledi.

Ali
Per, 18/07/2019 - 23:33
Güvenlik
Microsoft'tan Hack Raporu

Microsoft tarafından yayınlanan bir raporda, geçen yıl devlet destekli hackerların Microsoft kullanıcılarına siber saldırılar düzenlediği ve bu saldırıların 10 bin kullanıcıyı etkilediği söylendi.

Microsoft, saldırıların çoğunun İran, Kuzey Kore ve Rusya'dan geldiğini ve hackerların devlet destekli olduğunu, bu grupların Holmium, Mercury (İran), Thallium (Kuzey Kore) ve Yttrium (Rusya) adları verilen hack grupları olduğunu söyledi.

Uzmanlar, bu grupların devlet destekli hack grupları olduğu için son derece tehlikeli ve profesyonel olduğunu söylüyor. Microsoft'un raporu da yine aynı şekilde bu bilgiyi doğruluyor.

Microsoft yayınladığı raporda, tespit edilen saldırıların %84'ünün kurumsal müşterileri hedeflediğini, söz konusu saldırıların %16'sının ise ev tüketicilerini ve kişisel e-posta hesaplarını hedeflediğini söyledi.

Şirket, yaklaşık bir yıldır 26 ülkenin siyasi partilerine ve sivil toplum kuruluşlarına ücretsiz olarak sunduğu AccountGuard hizmetinden edindikleri istatistiklere göre devlet destekli hackerların, seçim zamanları siber saldırılar düzenlediğini belirtti.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.