Belarus Polislerine Ait Veriler Yayınlandı

Kimliği belirsiz hackerlar, 1003 üst düzey Belarus polisine ait kişisel bilgileri internet üzerinden yayınladı.

Ali
Pt, 21/09/2020 - 00:54
Sızıntılar
Belarus Polislerine Ait Veriler Yayınlandı

Kimliği belirsiz hackerlar tarafından, üst düzey pozisyonlarda görev yapan 1003 Belarus polisine ait kişisel bilgiler yayınlandı.

Geçtiğimiz cumartesi günü, Belarus merkezli bir oluşum olan NEXTA tarafından, Belarus'ta üst düzey pozisyonlarda polis olarak görev yapan 1003 kişinin kişisel bilgileri yayınlandı.

NEXTA'ya kimliği belirsiz hackerlar tarafından sağlanan ve Google Dokümanlar üzerinden paylaşılan veriler, polislere ait;

  • Ad-soyad
  • Doğum tarihi
  • İş unvanı gibi bilgiler içeriyordu.

Hackerların, polislerin bilgilerini ele geçirmesindeki amacın ise son birkaç aydır Belarus'ta yaşanan olaylara karşı hükümete tepki göstermek olduğu söylendi.

Verileri yayınlayan NEXTA ise Belarus polisi tarafından gerçekleştirilen tutuklamalar devam ettiği takdirde daha fazla veri yayınlayacaklarını söyledi.

Belarus İçişleri Bakanlığı sözcüsü tarafından yapılan açıklamada ise söz konusu olay doğrulandı ve olayı gerçekleştirilen kişilerin tespit edilerek haklarında soruşturma başlatılacağı söylendi.

Şimdilik, verileri ele geçirilen hackerların kim veya kimler olduğu, hackerların ellerinde polislere veya başka devlet çalışanlarına ait verilerin olup olmadığı ve polislere ait yayınladıkları verileri nasıl ele geçirdikleri bilinmiyor.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.