Mixcloud Siber Saldırıya Uğradı

Online müzik hizmeti sunan Mixcloud hacklendi ve 21 milyon kullanıcının verileri ele geçirildi.

Ali
Pa, 01/12/2019 - 23:56
Saldırılar
Mixcloud Siber Saldırıya Uğradı

Online müzik hizmeti sunan İngiltere merkezli Mixcloud'un 21 milyon kullanıcısının verileri ele geçirildi ve dark webte satışa sunuldu.

Bir hacker Cuma günü çeşitli gazetecilere ulaşarak Mixcloud'u hacklediğini, elinde milyonlarca kullanıcı kaydı olduğunu söyledi ve gazetecilere bunu kanıtlamak için bazı örnekler gönderdi.

İncelenen örneklere göre hackerın ele geçirdiği veriler kullanıcı adları, e-posta adresleri, hashlenmiş şifreler, kullanıcıların ülkesi, kayıt tarihleri, son giriş tarihleri ​​ve IP adresleri gibi bilgilerden oluşuyor. Ayrıca, dark webte söz konusu kullanıcı verileri hackin sorumlusu olan "A_W_S" tarafından 2.000 dolara satılıyor.

Hackerın saldırıyı ne zaman gerçekleştirdiği bilinmiyor ancak gazetecilere gönderilen örneklere göre saldırının, 13 Kasım veya daha öncesinde gerçekleştirildiği tahmin ediliyor.

Mixcloud dün yaptığı duyuruda (şirketin internet sitesine şu an erişilemiyor), çoğu kullanıcının Facebook üzerinden kaydolduğunu yani hesaplarıyla ilişkili bir şifresinin bulunmadığını söyledi. Şirket ayrıca, kullanıcıların şifrelerinin hashlenmiş olarak barındırıldığını bu yüzden şifrelerin düz metin haline getirilmesinin imkansız olduğunu söyledi ama yetkililer yine de kullanıcılara şifrelerini değiştirmelerini tavsiye etti.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.