CyrusOne Fidye Yazılımı Saldırısı Yaşadı

ABD'nin en büyük veri merkezi şirketlerinden biri olan CyrusOne, fidye yazılımı saldırısına uğradı.

Ali
Per, 05/12/2019 - 22:49
Saldırılar
CyrusOne Fidye Yazılımı Saldırısı Yaşadı

ZDNet'in haberine göre dünya çapında 45'ten fazla veri merkezine sahip olan ABD merkezli CyrusOne, fidye yazılımı saldırısına uğradı. Habere göre şirket, dün Sodinokibi (REvil) fidye yazılımına maruz kaldı. Bu fidye yazılımı, daha önceden ABD'de çeşitli devlet kurumlarına veya şirketlere saldırmak için kullanılmıştı.

Şirket, şu an kolluk kuvvetleri ve siber güvenlik şirketleri ile birlikte olayı araştırıyor. Ayrıca saldırıdan etkilenen müşterilerin, verilerini geri yüklüyor.

Hackerların bıraktığı fidye notuna göre bu saldırı direkt olarak CyrusOne'ı hedefledi. Şirket yetkilileri, olayı henüz kamuoyuna duyurmazken, ZDNet'e ulaşan bir kaynak olayın tüm CyrusOne veri merkezlerini etkilemediğini ancak etkilenen sunucuların ve müşteri verilerinin eski hale getirilmesinin uzun süreceğini söyledi.

Hackerların kim olduğu, yazılımı sunuculara nasıl bulaştırdıkları, kaç müşterinin olaydan etkilendiği gibi soruların cevaplarının ise şirketin yapacağı soruşturma ve incelemeler sonucu yapılan duyuru ile ortaya çıkması bekleniyor.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.