Türk Hacker, 3.5 Bitcoin Ele Geçirdi

Türk hacker, bir Bitcoin borsasını hackleyerek 3.5 Bitcoin ve 255 bin kullanıcı verisini ele geçirdi.

Ali
Çar, 19/06/2019 - 13:49
Saldırılar
Türk Hacker, 3.5 Bitcoin Ele Geçirdi

Enlte adlı kripto paraya ait web sitesini hackleyen "narGoThic Sec." takma adlı hacker, tarafımıza ulaşarak gerçekleştirdiği saldırının ayrıntılarını verdi.

Enlte adlı kripto paranın bir scam coin olduğunu söyleyen Hacker, söz konusu siteye ait veritabanını ve şu an 31.921 dolar değerinde olan 3.5 Bitcoin ele geçirdiğini söyledi. Veritabanında, siteye kayıt olmuş 255 bin kullanıcının bilgileri olduğunu söyleyen hacker, bu bilgilerin kişiyi tanımlayıcı bilgilerin (ad, soyad vb.) tümünü içerdiğini ayrıca kişilere ait kimlik fotoğraflarının da olduğunu söyledi.

Hacker, veritabanını ele geçirdikten sonra söz konusu web sitesinin ana sayfasına, siteyi hacklediğine dair bir mesaj bıraktığını belirtti.

Son olarak hacklenen kripto paranın web sitesinde yetkililere ulaşmak için bir bağlantı bulunmadığını, bu yüzden yetkililerle herhangi bir iletişim kuramadığımızı ve yaptığımız araştırmalara göre söz konusu kripto paranın bir scam coin yani dolandırıcılara ait olduğunun tespit edildiğini belirtmekte fayda var.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.