British Airways'e 183 Milyon Sterlin Ceza

Geçtiğimiz yıl yaklaşık 500 bin müşterinin etkilendiği bir veri ihlali yaşayan British Airways'e, 183 milyon sterlin ceza kesilebilir.

Ali
Pt, 08/07/2019 - 23:10
Güvenlik
British Airways'e 183 Milyon Sterlin Ceza

British Airways, geçtiğimiz yıl yaklaşık 500 bin müşterisinin etkilendiği bir veri ihlali yaşamıştı. Eylül 2018'de bildirilen veri ihlalinde, hackerlar şirketin ödeme sayfasına zararlı bir kod parçacığı yerleştirmiş ve müşterilerin isimleri, e-posta adresleri, kredi kartı bilgileri gibi kişisel öneme sahip bilgiler hackerlar tarafından kullanılan üçüncü taraf bir sunucuya gönderilmişti.

Yaşanan bu olay hakkında bir soruşturma yürüten İngiltere makamları, GDPR kapsamında British Airways'e 183 milyon sterlin ceza verilebileceğini söyleyen bir bildiri yayınladı.

İngiltere Bilgi Komisyonu Ofisi (ICO) tarafından yayınlanan bildiride, kapsamlı bir şekilde yürütülen soruşturmanın ardından, GDPR yasaları kapsamında British Airways'e 183 milyon sterlin ceza verilmesinin düşünüldüğü söylendi.

Yetkililer, cezanın onanmadığını ve nihai karar verilmeden önce şirket yetkililerine bir itiraz süresi tanındığını ve onları dinleyeceklerini belirtti.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.