160 Bin Nintendo Hesabı Saldırıya Uğradı

Japonya merkezli video oyun şirketi Nintendo, yaklaşık 160 bin hesabın saldırıya uğradığını söyledi.

Ali
Cu, 24/04/2020 - 19:30
Saldırılar
160 Bin Nintendo Hesabı Saldırıya Uğradı

Japonya merkezli video oyun şirketi Nintendo, bugün internet sitesinden yaptığı duyuruyla yaklaşık 160 bin hesabın saldırıya uğradığını söyledi.

Geçtiğimiz günlerde bazı Nintendo kullanıcıları sosyal medya üzerinden, hesaplarının hacklendiğini ve hesaplarından alışveriş yapıldığını söylüyordu.

Kullanıcılar, hesaplarının güçlü bir parola ile korunduğunu ve Nintendo hesabında kullandığı parolayı başka bir yerde kullanmadığını söylüyordu. Kullanıcıların bu söyledikleri, hackerların credential stuffing ve brute force gibi saldırı tekniklerinin yanı sıra başka teknikler de kullanmış olduğu ihtimalini ortaya çıkartmıştı.

Bugün Nintendo tarafından yapılan duyuruda ise kullanıcıların daha önceden sosyal medya üzerinden bahsettiği durum doğrulandı yani bazı Nintendo hesaplarının hacklendiği söylendi.

Nintendo, hackerların "Nintendo Network ID (NNID)" entegrasyonunu, ana Nintendo hesaplarına erişmek için kullandığını söyledi. NNID, Wii U veya Nintendo 3DS ürünlerindeki hesapları yönetmek için kullanılan bir giriş sistemidir.

Yetkililer, yaklaşık 160 bin hesaba erişildiğini, saldırıdan etkilenen hesaplardaki isim, doğum tarihi, cinsiyet, ülke/bölge, e-posta adresi bilgilerinin hackerlar tarafından görülebileceğini, kredi kartı numarasının ise bu bilgiler arasında yer almadığını söyledi.

Nintendo, NNID aracılığıyla bir Nintendo hesabına giriş yapma özelliğini kaldırdıklarını, ayrıca saldırıdan etkilenen hesapların parolalarının sıfırlandığını ve ilgili kişilere bildirildiğini söyledi.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.