Nintendo Hesapları Saldırı Altında

Son zamanlarda sosyal medya üzerinden, bazı Nintendo kullanıcıları hesaplarının hacklendiğini bildirmeye başladı.

Ali
Sa, 21/04/2020 - 23:57
Saldırılar
Nintendo Hesapları Saldırı Altında

Son zamanlarda popüler video oyunu şirketi Nintendo'nun kullanıcıları sosyal medya üzerinden, hesaplarının hacklendiğini bildiriyor.

Saldırıların mart ayının ortalarından başladığı ve geçtiğimiz hafta sonu boyunca saldırılarda artış oluğu gözlemlendi. Kullanıcılar, hesaplarına bilinmeyen IP adreslerinden erişildiğine dair Nintendo tarafından gönderilen güvenlik bildirimi e-postaları aldıklarını söyledi. Ayrıca hesaplarının ele geçirildiğini söyleyen kullanıcılardan bazıları, hesaplarından alışveriş yapıldığını söyledi.

Saldırganların hesapları nasıl ele geçirdiği bilinmezken, bazı kullanıcılar bir parola yöneticisi tarafından oluşturulan karmaşık parolalara sahip olduğunu, parolasının hesabına özgün olduğunu yani başka bir platformda bu parolayı kullanmadığını söyledi.

Kullanıcıların ifadeleri saldırganların, bu tarz hesap ele geçirme saldırılarında kullanılan credential stuffing ve brute force tekniklerinin yanı sıra başka teknikler de kullandığı ihtimalini ortaya çıkartıyor.

Hacklenen hesapların sayısının bilinmediğini ve şimdilik Nintendo'nun konuyla ilgili bir duyuru yapmadığını, kullanıcıların hesaplarını korumak için iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) gibi teknikleri kullanmaları, güçlü bir parolaya sahip olmaları, oturum geçmişini kontrol etmeleri ve hesaplarına bağlı banka hesaplarındaki işlemleri kontrol etmeleri durumunda bu gibi saldırılardan büyük ölçüde korunabileceğini belirtelim.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.