Veriler Açık Artırma Usulüyle Satılacak

REvil fidye yazılımının arkasındaki aktörler, ele geçirdikleri verileri satışa sunacakları bir açık artırma sitesi açtı.

Ali
Çar, 03/06/2020 - 02:10
Güvenlik
Veriler Açık Artırma Usulüyle Satılacak

Son zamanların popüler fidye yazılımı olan REvil, arkasındaki kişiler tarafından birçok şirkete siber saldırı düzenlemek için kullanılıyor.

Bu fidye yazılımının ve arkasındaki aktörlerin son hedeflerinden birinin ABD merkezli bir hukuk danışmanlığı şirketi olan Grubman Shire Meiselas & Sacks olduğu öğrenilmişti.

Hackerlar, bu şirketten elde ettikleri verileri, istenilen fidye ödenmediği takdirde açık artırma usulüyle yayınlayacaklarını söylüyordu.

Şimdi ise REvil fidye yazılımının arkasındaki aktörler, Grubman Shire Meiselas & Sacks'a ait verileri yayınlamasa da geçen ay siber saldırı düzenledikleri Kanada merkezli bir tarım şirketinin verilerini yeni açtıkları "açık artırma" sitesinden yayınlamaya karar verdi.

Hackerlar, dark webte bulunan ve fidye taleplerini reddeden şirketlerin verilerini ücretsiz bir şekilde yayınladıkları siteden yaptıkları duyuruda, artık fidye ödemeyen şirketlerin verilerini yeni açtıkları "açık artırma" sitesine koyarak bu verilerden para kazanmayı düşündüklerini söyledi.

Açık artırmanın başlangıç fiyatının 50 bin dolar olduğunu söyleyen hackerlar, Grubman Shire Meiselas & Sacks'a ait verileri de yakın bir tarihte açık artırma usulüyle satışa çıkaracaklarını söyledi.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.