Hackerlar, Trump'ın Verilerini Yayınlayacaklarını Söylüyor

Grubman Shire Meiselas & Sacks'ı hackleyen hackerlar istenilen fidye ödenmediği takdirde Donald Trump'ın verilerini yayınlayacaklarını söylüyor.

Ali
Pt, 18/05/2020 - 01:48
Güvenlik
Hackerlar, Trump'ın Verilerini Yayınlayacaklarını Söylüyor

Geçtiğimiz haftalarda eğlence sektörü için bir hukuk danışmanlığı şirketi olan Grubman Shire Meiselas & Sacks'a ait 756 GB boyutundaki verileri istenilen fidye ödenmediği takdirde yayınlayacaklarını söyleyen hackerlar, şimdi ise ABD Başkanı Donald Trump'ın verilerini de yayınlayacaklarını söylüyor.

Geçtiğimiz haftalarda, REvil fidye yazılımının arkasındaki aktörler Grubman Shire Meiselas & Sacks'a fidye yazılımı saldırısı düzenlediklerini ve verileri şifrelemeden önce ele geçirdiklerini, ellerinde Lady Gaga gibi ünlü isimlerin verilerinin olduğunu ve istenilen fidye miktarı ödenmezse bu verileri yayınlayacaklarını söylemişti.

Hack Press tarafından paylaşılan tweet 1
Hack Press tarafından paylaşılan tweet 1

Daha sonra şirketten istedikleri fidye miktarının 21 milyon dolar olduğunu söyleyen hackerlar, geçtiğimiz günlerde şirketin istedikleri fidyeyi ödemeyi reddettiğini ve bu yüzden fidye miktarını 42 milyon dolara çıkarttıklarını belirtmiş ve Lady Gaga'ya ait 2.4 GB boyutundaki verileri yayınlamışlardı.

Hack Press tarafından paylaşılan tweet 2
Hack Press tarafından paylaşılan tweet 2

Ayrıca hackerlar 42 milyonluk talebe ek olarak ellerinde ABD Başkanı Donald Trump'a ait verilerin olduğunu da söylemişlerdi. Ancak ABD basınındaki haberlere göre hackerların blöf yapma ihtimali yüksekti.

Şimdi ise REvil fidye yazılımının arkasındaki aktörler, ellerinde Trump'a ait veriler olduğunu söylediklerinde blöf yapmadıklarını kanıtlamak için Trump'a ait bir e-postayı yayınladılar.

Hackerlar ayrıca, Grubman Shire Meiselas & Sacks'a (GSMS) yönelik bir bildiri daha yayınladı. Bu bildiride, eğer şirket istenilen fidyeyi vermezse verilerin açık arttırma usulüyle satışa çıkarılacağı söylendi.

Hackerlar son olarak, şifrelenen verilerin decryption keylerinin kendilerinde olduğu için şirketin, verileri kurtaramayacağını belirtti.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.