Logitech Ürünleri Hacklenebilir

Bilgisayarlar için çevre birimleri üreten dünya çapında bir şirket olan Logitech'in ürünlerinin hacklenmesine sebep olabilecek güvenlik zafiyetleri keşfedildi.

Ali
Çar, 10/07/2019 - 22:58
Güvenlik
Logitech Ürünleri Hacklenebilir

Marcus Mengs adlı siber güvenlik araştırmacısı tarafından Logitech'in kablosuz ürünlerinde kullanılan USB alıcılarında keşfedilen güvenlik zafiyetleri, hackerların kablosuz klavyeleri, fareleri ve sunum kumandalarını hackleyebilmesine olanak tanıyor.

Araştırmacı, Logitech'in Unifying yazılımını kullanan tüm USB alıcılarının söz konusu güvenlik açıklarından etkilenebileceğini söyledi. Unifying yazılımı, Logitech'in 2.4 GHz radyo teknolojisiyle çalışan tüm USB alıcılarında kullanılan bir yazılımdır ve 2009 yılından bu yana Logitech'in çoğu USB alıcısında kullanılmaktadır.

Mengs, alıcı üzerinden kablosuz klavyelerin veya farelerin kontrolünü ele geçiren hackerların, cihazların bağlı olduğu bilgisayarların kontrolünü de ele geçirilebileceğini söyledi.

Söz konusu güvenlik zafiyetlerini Logitech'e bildiren Mengs, şirketin keşfedilen sorunlardan bazılarını çözmeye niyetli olduğunu ancak sorunların hepsini çözmek istemediğini söyledi.

Bu konuda bir haber yayınlayan ZDNet, Logitech'e neden keşfedilen zafiyetlerin tümününü düzeltmek istemediklerini sordu fakat şirket herhangi bir geri dönüş yapmadı.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.