Eski Hacker, Kurbanlarından Özür Diledi

Geçen hafta serbest bırakılan eski bir hacker olan Kyle Milliken, aktif olduğu dönemlerde veri ihlali yaşattığı kurbanlarından özür diledi.

Ali
Ct, 14/09/2019 - 23:54
Güvenlik
Eski Hacker, Kurbanlarından Özür Diledi

ABD'de yaşamını sürdüren eski bir siyah şapkalı hacker olan Kyle Milliken, geçmiş yıllarda gerçekleştirdiği siber saldırılar nedeniyle geçtiğimiz haftaya kadar 17 ay zorunlu olarak devlet için çalışmıştı.

Geçen hafta serbest bırakılan Kyle Milliken, 2010 ile 2014 yılları arasında gerçekleştirdiği siber saldırılar ile Disqus'tan 17,5 milyon, Kickstarter'dan 5,2 milyon ve Imgur'dan 1,7 milyon kullanıcı bilgisi çalmıştı. Milliken, çaldığı bu bilgileri kullanarak, arkadaşlarıyla beraber 1.4 milyon dolardan fazla gelir elde etmişti.

Devlet için zorunlu çalışmasının ardından geçtiğimiz hafta serbest bırakılan Milliken, ZDNet'e bir röportaj verdi. 29 yaşındaki eski hacker, artık hayatını farklı bir şekilde şekillendirmek istediğini ve siber güvenlik alanında bir kariyer yapmak istediğini söyledi.

Twitter üzerinden Kickstarter CEO'sundan özür dileyen Kyle Milliken, olayları farklı bir perspektiften yansıtmak ve görmek için çok zamanının olduğunu söyledi. Aktif olduğu yıllarda bir veritabanını veya başka bir hedefi hacklerken öbür tarafta kimin olduğunu düşünmediğini söyledi. Ayrıca eski hacker, siber saldırı düzenlediği şirketler için "Bu insanları siber cehenneme soktuğum için biraz pişmanlık duyuyorum" dedi.

Yaptığı röportajda kullanıcılara bazı tavsiyelerde bulunan Kyle Milliken, kullanıcıların kayıt oldukları sitelerde aynı şifreleri kullanmamaları gerektiğini ve iki faktörlü kimlik doğrulamasını (2FA) kullanmayı ihmal etmemeleri gerektiğini belirtti.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.