CyberPeace, Cyber 4 Healthcare Projesini Başlattı

CyberPeace Enstitüsü, sağlık kuruluşlarına siber güvenlik hizmeti sağlayacak olan "Cyber 4 Healthcare" projesini duyurdu.

Ali
Sa, 23/06/2020 - 02:20
Güvenlik
CyberPeace, Cyber 4 Healthcare Projesini Başlattı

Kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan CyberPeace Enstitüsü, internet sitesinden yaptığı açıklamayla, sağlık kuruluşlarına ücretsiz bir şekilde siber güvenlik hizmeti sağlayacak olan "Cyber 4 Healthcare" projesini duyurdu.

Tüm dünyada, COVID-19 salgını başladığından itibaren hastaneler ve laboratuvarlar gibi birçok sağlık kuruluşu siber saldırıların hedefi olmakta.

Geçtiğimiz haftalarda bu konuya değinen ve devletlerin, sağlık sektörünü hedef alan bu saldırılara karşı birlikte hareket etmesi gerektiğini söyleyen CyberPeace Enstitüsü, şimdi de sağlık sektörünün siber saldırılara karşı daha güvenli olmasını sağlayacak olan yeni bir projeyi başlattıklarını söyledi.

Duyuruda, "Yalnızca Mart 2020'de hastaneler, tıbbi tesisler, hükümet sağlık kuruluşları ve hatta Dünya Sağlık Örgütü siber saldırılara kurban gitti" denildi.

Duyuruda, Cyber 4 Healthcare adı verilen projenin, Bi.Zone, CybExer Technologies, Global Cyber Alliance, Microsoft, Rapid 7, Unisys ve CyberPeace Enstitüsü ortaklığıyla başlatıldığı söylendi.

Cyber 4 Healthcare, siber güvenlik hakkında danışmanlığa/yardıma ihtiyaç duyan sağlık kuruluşlarının, çok çeşitli siber güvenlik hizmetlerini almasını sağlayacak.

CyberPeace Enstitüsü CEO'su Stéphane Duguin'in sağlık hizmetlerini korumanın bir sorumluluk olduğunu söylediğini ve Cyber 4 Healthcare projesine buradan ulaşabileceğiniz belirtelim.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.