ABD, Para Ödüllü Hack Yarışması Düzenliyor

ABD Hava Kuvvetleri, para ödüllü bir hack yarışması düzenliyor.

Ali
Çar, 07/11/2018 - 22:00
Güvenlik
ABD, Para Ödüllü Hack Yarışması Düzenliyor

Şirketler ve devletler bazı projeleri için kendi mühendislerinin yaptıkları haricinde, "el elden üstündür" deyimine uyarak bazı "hack yarışmaları" düzenlerler. Bu yarışmaları düzenlemelerinin nedeni ise kendi kadrolarına yetenekli hackerları katmak istemeleri ve yaptıkları projede olası açıkları tespit etme istekleridir. Ayrıca bu yarışmalar son dönemde popülaritelerini arttırmış bulunmakla beraber önemini de arttırmıştır.

ABD Hava Kuvvetleri de bu yarışmalara bir yenisini daha ekledi. "Hack the Air Force 3.0" adıyla düzenlenen yarışmaya 191 ülkeden hackerlar katıldı ve katılımcıların görevi hava kuvvetlerinin web sitesindeki güvenlik zafiyetlerini bulmak olacak. Ödül olarak ise herhangi bir miktar açıklanmasa da zafiyetin büyüklüğüne göre miktarı değişmekle beraber 5 bin dolardan aşağı bir rakam olmayacağı tahmin ediliyor. Ayrıca söz konusu yarışmanın 19 Ekim'de başladığını ve 22 Kasım'da sona ereceğini de belirtelim.

ABD Hava Kuvvetleri, daha önce 2016 ve 2017 yıllarında da bir hack yarışması düzenlemiş ve on binlerce dolar ödül dağıtmıştı.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.