Windows 7 Tarihin Tozlu Raflarında

Microsoft, son güncelleştirmesini bugün yayınladığı Windows 7'den desteğini kesti.

Ali
Sa, 14/01/2020 - 23:59
Teknoloji
Windows 7 Tarihin Tozlu Raflarında

2009 yılından beri milyonlarca bilgisayarda kullanılan Windows 7, artık tarihin tozlu raflarındaki yerini aldı.

Windows 7, piyasaya sürüldüğü ilk günden günümüze kadar popülerliğini yitirmeyen bir işletim sistemi oldu ve hâlâ Windows 7 kullanan bilgisayarlar bulmak mümkün.

Ancak bugün Microsoft'un yayınladığı son güncelleştirmenin ardından artık Windows 7 kullanmak kullanıcıların güvenliği açısından riskli bir durum teşkil ediyor.

Microsoft, bugün yayınladığı güncelleştirmenin ardından Windows 7 için hiçbir güncelleştirme -güvenlik güncelleştirmeleri de dahil- sunmayacaklarını sadece Extended Security Update (Genişletilmiş Güvenlik Güncelleştirmesi) programına dahil olan şirketler için üç yıl daha kritik ve önemli güvenlik güncelleştirmeleri sağlamaya devam edeceklerini söyledi.

Ayrıca, bugün itibariyle son güncellemesini alan diğer Microsoft ürünleri arasında Windows Server 2008 ve 2008 R2 de bulunuyor ve yine aynı şekilde bu işletim sistemlerini kullananların güvenlikleri için cihazlarını desteği devam eden işletim sistemlerine yükseltmeleri veya Linux gibi başka işletim sistemlerine geçmeleri gerekiyor. Ayrıca ESU programı bu işletim sistemleri için de geçerli.

Windows 7 Tarihin Tozlu Raflarında
Microsoft tarafından desteği kesilen ve kesilecek olan ürünlerin bir tablosu.

Eğer siz de hâlâ Windows 7 kullanıyorsanız güncelleştirme almaya devam eden bir işletim sistemini kullanmaya başlamanız güvenliğiniz için doğru bir seçim olacaktır.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.