Samsung, 5G Yatırımlarını Artıracak

Samsung, Huawei'nin ABD ve bazı Avrupa ülkeleri tarafından güvenlik endişeleri sebep gösterilerek engellenmesini fırsat bilerek 5G pazarına yatırımını artırmayı planlıyor.

Ali
Pa, 17/02/2019 - 22:50
Teknoloji
Samsung, 5G Yatırımlarını Artıracak

Günümüzde telekomünikasyon ve ağ çözümleri konusunda lider şirket konumunda olan Huawei, Avrupa ve ABD ile 5G çalışmaları konusunda bir türlü anlaşma sağlayamıyor.

ABD ve bazı Avrupa ülkeleri, Huawei'i Çin istihbaratıyla çalıştığını iddia ederek ülkelerindeki 5G çalışmaları için Huawei ürünlerini kullanmak istemiyorlar.

Son olarak ise Reuters, Samsung'un Huawei'nin Avrupa ve ABD'deki engellemelerini fırsat bilerek 5G teknolojilerine ayırdığı bütçeyi artırmayı planladığını söyledi. Samsung cephesinden bir yetkili ise "Huawei'nin güvenlik konusunda sıkıntılı olduğu bir zamanda ortaya çıkan pazar fırsatlarını değerlendirmek için yeni yatırımlar yapıyoruz" dedi.

Reuters ayrıca Samsung'un, önümüzdeki üç yılda yapay zeka teknolojilerine, biyofarmasötik ve otomotiv elektroniği gibi diğer yeni teknolojilere 22 milyar dolar yatırım yapacağını söyledi.

Huawei cephesi ise Samsung'un bu adımları hakkında, pazardaki rekabeti memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.