"Hongmeng OS, Diğerlerinden Daha Hızlı"

Huawei CEO'su Ren Zhengfei, kendi işletim sistemlerinin Android'ten ve MacOS'tan daha hızlı olduğunu söyledi.

Ali
Ct, 06/07/2019 - 14:10
Teknoloji
"Hongmeng OS, Diğerlerinden Daha Hızlı"

ABD ile Çin arasındaki gerilimden etkilenen Huawei, Donald Trump'ın geçen haftaki açıklamalarından sonra biraz rahatlamış gibi gözüküyor ancak görünüşe göre bu rahatlama Huawei'nin ar-ge çalışmalarını yavaşlatacağı anlamına gelmiyor.

Donald Trump'ın açıklamasında, Huawei'nin ABD'li şirketlerle iş yapmasının önünün açıldığı söylenmişti. Daha önceki haftalarda yaşanan ABD ve Çin arasındaki gerilim nedeniyle Huawei, kendi işletim sistemini yayınlamayı düşündüğünü söylemiş ve basındaki haberlere göre bu işletim sisteminin adının Hongmeng OS olacağı söylentileri etrafa yayılmaya başlamıştı.

ABD'nin geri adımından sonra ise Huawei'nin Android'i kullanmasında bir sakınca artık bulunmuyordu ve Hongmeng OS'un yayınlanmasına gerek kalmadığı düşünülüyordu.

Ancak Huawei CEO'sunun Le Point dergisine verdiği röportajda söz konusu işletim sisteminin geliştirilmesinin durmadığı anlaşıldı.

Huawei CEO'su Ren Zhengfei, geliştirdikleri işletim sisteminin switchlerde, routerlarda, veri merkezlerinde ve akıllı telefonlarda çalışabileceğini söyledi.

Ayrıca Zhengfei, kendi işletim sistemlerinin Android'ten ve MacOS'tan hızlı olduğunu söyledi. Huawei CEO'sunun açıklamalarına bakıldığında Hongmeng OS'un bilgisayarlarda da kullanılabileceği anlaşılıyor.

Huawei'nin 9 Ağustos'ta düzenleyeceği geliştirici konferansında Hongmeng OS'u tanıtabileceği iddiaları bulunurken, net bir tanıtılma tarihinin olmadığını belirtelim.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.