5G'yi İlk Kullanacak Ülke Belli Oldu

Tüm dünyada geliştirme çalıştırmaları devam eden ve kablosuz iletişimde insanlığı bir adım ileriye taşıyacak 5G teknolojisini kullanacak ilk ülke bu cumartesi itibariyle Güney Kore olacak.

Ali
Ct, 01/12/2018 - 20:30
Teknoloji
5G'yi İlk Kullanacak Ülke Belli Oldu

Tüm dünyada geliştirme çalıştırmaları devam eden ve kablosuz iletişimde insanlığı bir adım daha ileriye taşıyacak 5G teknolojisini kullanacak ilk ülke bu cumartesi itibariyle Güney Kore olacak.

Güney Kore'nin üç büyük telekomünikasyon şirketi olan LG Uplus, SK Telecom ve KT tarafından bu cumartesi tüm ülke 5G teknolojisine geçecek ve böylelikle Güney Kore 5G'yi kullanan ilk ülke olma unvanına sahip olacak.

5G Neler Getiriyor?

5G teknolojisi, "5. nesil mobil telekomünikasyon hizmeti" şeklinde tanımlanabilir. 5G teknolojisi kullanıcılara saniyede 10 gigabit bant genişliği sunacak. Yani telefon kullanıcıları 5G teknolojisi ile çok daha büyük verileri çok daha yüksek hızlarda indirebilecek. Tabi bu hızın fiziki engellerden dolayı (binalar vb.) maksimum hızına yani 10 gigabite ulaşamayacağını da belirtelim.

Son olarak, uzmanlar 5G teknolojisinin bir önceki nesillere göre daha güvenli olduğunu ancak yine de 5G'nin de kritik güvenlik zafiyetleri içerdiğini ve bu zafiyetlerden hackerların yararlanabileceğini belirtti.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.