Virgin Media Veri İhlali Yaşadı

Televizyon, internet ve mobil telefon gibi hizmetler sunan Virgin Media, 900 bin müşterisinin kişisel bilgilerinin ele geçirilmiş olabileceğini söyledi.

Ali
Cu, 06/03/2020 - 23:44
Sızıntılar
Virgin Media Veri İhlali Yaşadı

Televizyon, internet, cep telefonu ve sabit hat telefon hizmetleri sunan Virgin Media, 900 bin müşterisinin bazı kişisel bilgilerine erişilmiş olabileceğini söyledi.

Virgin Media CEO'su Lutz Schüler, "Pazarlama veritabanlarımızdan birinin yetkisiz erişime izin verecek şekilde yanlış yapılandırıldığını fark ettik" dedi.

Veritabanında sabit hat müşterileri de dahil olmak üzere 900 bin müşterinin iletişim bilgilerinin (ad, ev adresi, e-posta adresi, telefon numarası) olduğunu söyleyen Schüler, veritabanında müşterilere ait herhangi bir şifre, kredi kartı bilgisi veya banka hesap numarası gibi finansal bilgilerin bulunmadığını söyledi.

CEO, "Araştırmamıza dayanarak, Virgin Media veritabanına en az bir kez erişildiğine inanıyor, ancak erişimin kapsamını veya herhangi bir bilginin gerçekten kullanılıp kullanılmadığını bilmiyoruz" dedi.

Şirket, veri ihlaline neden olan hatayı giderdiklerini, olaydan etkilenen kişilerle iletişime geçtiklerini ve durumu ICO (Information Commissioner's Office)'ya bildirdiklerini söyledi.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.