Twitter'da Kişisel Veri Skandalı

Twitter, bir hata nedeniyle kullanıcı verilerini izinsiz olarak reklamverenler ile paylaştı.

Ali
Pa, 11/08/2019 - 14:11
Sızıntılar
Twitter'da Kişisel Veri Skandalı

Sosyal medya platformları, kullanıcı deneyimini daha iyi bir hâle getirmek için kullanıcılardan kişisel bilgiler topluyor.

Toplanan bu bilgiler arasında reklamverenler için toplanan veriler de bulunuyor. Ancak bu veriler, kullanıcıların izni olmadan toplanmıyor.

İşte Twitter, reklamverenler için toplanan bu verilerin yaşanan bir hata nedeniyle kullanıcıların izni olmadan toplandığını duyurdu.

Duyuruda, bir hata nedeniyle kullanıcıların hesap ayarlarının planlandığı gibi çalışmadığı ve bu yüzden kullanıcılar, reklam ayarlarında verilerinin reklamverenler ile paylaşılmasını istemesede verilerin reklamverenlerle paylaşıldığı söylendi.

Twitter, paylaşılan bu verilerin hesapların e-posta adreslerini ve şifrelerini içermediğini, sadece reklamlar ile ilgili verileri içerdiğini söyledi.

Yapılan duyuruda, söz konusu sorunun çözüldüğü ve ayrıca bu sorunla ilgili soruşturmanın devam ettiği için sorundan kaç kişinin etkilendiğinin bilinmediği söylendi.

Twitter, son olarak yaşanan bu olay nedeniyle tüm kullanıcılarından özür diledi ve bir daha böyle bir olayın yaşanmaması için önlemler alınacağını söyledi.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.