Toyota'da Veri İhlali Yaşandı

Toyota tarafından yapılan duyuruda, 3.1 milyon Toyota ve Lexus müşteri bilgisinin hackerlar tarafından ele geçirildiği söylendi.

Ali
Cu, 29/03/2019 - 23:47
Sızıntılar
Toyota'da Veri İhlali Yaşandı

Toyota yetkilileri yaptıkları duyuruda, 3.1 milyon Toyota ve Lexus müşteri bilgisinin hackerlar tarafından ele geçirildiğini söyledi.

Toyota'nın Avustralya şubesinde geçtiğimiz Şubat ayında bir veri ihlali yaşanmış ve şirket bunu doğrulamıştı. Şimdi ise Toyota'nın Japonya'daki ana ofislerini hedef alan hackerlar, 3.1 milyon Toyota ve Lexus müşterilerinin bilgilerini ele geçirdi.

Yetkililer, hackerların Toyota ve Lexus müşterilerine ait satış bilgilerini ele geçirdiğini ve hackerların müşterilerin finansal bilgilerinin tutulduğu sunuculara erişemediğini söyledi. Ayrıca yetkililer, söz konusu ele geçirilen verilerin ne tür bilgiler içerdiğini söylemedi.

Toyota'dan bir sözcü ise yaptığı açıklamada, "Toyota ve Lexus araçlarını kullanan herkesten özür dileriz. Bu durumu ciddiye alıyoruz ve Toyota Grubu'nun tamamında bilgi güvenliği için alınan tedbirleri uygulayacağız" dedi.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.