State Farm'da Veri İhlali

ABD merkezli sigorta şirketi State Farm, hackerların bazı kullanıcılara ait hesaplara eriştiğini söyledi.

Ali
Per, 08/08/2019 - 23:51
Sızıntılar
State Farm'da Veri İhlali

ABD'li sigorta şirketi State Farm, kullanıcılarına bir bildiri göndererek, kimliği belirsiz hacker veya hackerların kullanıcıların hesaplarını ele geçirmeye çalıştığını ve bazı kullanıcıların hesaplarının ele geçirildiğini söyledi.

Hackerlar, çeşitli veri ihlallerinden elde edilen hesap bilgilerini State Farm üzerinde deneyerek saldırıyı gerçekleştiriyor.

Bu saldırılar, özellikle çoğu siteye aynı bilgiler ile kayıt olan kullanıcıları hedefliyor. Çünkü hackerlar, daha önce yaşanmış veri ihlallerinden elde ettikleri verileri derleyerek State Farm'ın üzerinde deniyor.

Şirket, söz konusu saldırıdan etkilenen kullanıcılara aşağıdaki bildiriyi gönderiyor:

"State Farm kısa süre önce kötü bir aktörün, başka bir kaynaktan elde edilen kullanıcı kimliklerinin ve şifrelerinin bir listesini State Farm online hesaplarına erişmeye çalışmak için kullandığı bir bilgi güvenliği olayı tespit etti. Araştırmamız sırasında, kötü oyuncunun, State Farm çevrimiçi hesabınız için kullanıcı kimliğine ve şifresine sahip olduğunu belirledik"

Yetkililere verilen bilgilere göre ilk saldırının 6 Temmuz'da gerçekleştirildiği ve 22 Temmuz'a kadar devam ettiği söylendi.

Ayrıca State Farm, kullanıcı bilgileri hackerlar tarafından bilinen kişilerin şifrelerinin sıfırlandığını belirtti.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.