RailWorks Veri İhlali Yaşadı

ABD'de faaliyet gösteren demiryolu şirketi RailWorks, yaşadıkları fidye yazılımı saldırısının veri ihlaline neden olduğunu söyledi.

Ali
Pt, 02/03/2020 - 23:53
Sızıntılar
RailWorks Veri İhlali Yaşadı

ABD merkezli demiryolu şirketi olan RailWorks, veri ihlaline neden olan bir fidye yazılımı saldırısı yaşadıklarını duyurdu.

Hackerlar bazı durumlarda, bir şirkete fidye yazılımı saldırısı düzenlediğinde onun sadece dosyalarını şifrelemekle kalmaz ve verileri şifrelemeden önce ele geçirir.

Hackerlar bunu genellikle, yetkililer eğer fidye miktarını ödemeyi reddederse şirketi, verilerini internette yayınlamakla tehdit etmek için kullanır.

Bu yöntemin bilinen en son kurbanı ise ABD merkezli demiryolu şirketi RailWorks oldu. BleeingComputer'ın bildirdiğine göre RailWorks, 27 Ocak 2020'de meydana gelen veri ihlalini, 30 Ocak ve 7 Şubat'ta olaydan etkilenen kişilere söylemeye başladı.

Şirket, yetkisiz bir üçüncü tarafın sunucuları ve sistemleri şifrelediği karmaşık bir siber saldırı yaşadıklarını söyledi. Şirketin yapmış olduğu veri ihlali bildirimine göre hackerlar, isimler, adresler, ehliyet numaraları, kimlikler, sosyal güvenlik numaraları, doğum tarihleri, işe alım/fesih ve emeklilik tarihleri gibi verileri ele geçirmiş olabilir.

RailWorks olaydan etkilenen kişilere gönderdiği bildiride, "Kişisel bilgilerinizin kötüye kullanıldığına dair hiçbir kanıt olmamakla birlikte, finansal güvenliğinizi korumanıza ve endişelerinizi gidermenize yardımcı olacak önlemleri alıyoruz" dedi.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.