Radisson Group'ta Veri Sızıntısı

Sektörünün büyük markalarından Radisson Hotel Group veri sızıntısı yaşadı. Ekim ayında yaşanan bu saldırıda birçok kullanıcının bilgileri etkilendi.

Said A.
Çar, 21/11/2018 - 16:53
Sızıntılar
Radisson Group'ta Veri Sızıntısı

Sektörünün büyük markalarından Radisson Hotel Group veri sızıntısı yaşadı. Ekim ayında yaşanan bu saldırıda birçok kullanıcının bilgileri etkilendi. Veri sızıntısıyla karşı karşıya kalan Radisson Hotel Group'un çok sayıda müşteriye 114 ülkede 1400 otelle hizmet verdiğini düşünürsek çalınan bu verilerin öneminin büyük olduğunu söyleyebiliriz.

Saldırıyı düzenleyenler müşteri bilgilerine erişim yetkisi olan personel hesaplarına girerek müşteri bilgilerini ele geçirdi. Radisson Hotel Group'un Sadakat kulübü üyelerinin bilgilerinde yaşanan bu sızıntı fark edildikten sonra Radisson Rewards bölümü hemen erişime kapatıldı. Daha sonra yetkisiz kişilerin verilere erişim sorunu giderildi ve verileri çalınan hesaplar her ihtimale karşı izlemeye alındı.

Çalınan veriler arasında kredi kartı, şifre bilgileri bulunmuyor fakat müşterilerin Radisson Rewards isimleri, epostaları, adresleri ve bazı müşterilerin üye numaraları, uçuş numaraları, telefon numaraları, şirket isimleri gibi bilgiler ele geçirilen veriler arasında. Çalınan bu tip veriler bazen kredi kartı bilgilerinden çok daha fazla değerli olabilmektedir. 

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.