Oyuncu Ekipmanı Üreticisi Razer, Veri Sızıntısı Yaşadı

Bir siber güvenlik araştırmacısı, oyuncu ekipmanları üreticisi Razer'ın online mağazasından alışveriş yapan kişilerin verilerinin sızdırıldığını keşfetti.

Ali
Pt, 14/09/2020 - 00:12
Sızıntılar
Oyuncu Ekipmanı Üreticisi Razer, Veri Sızıntısı Yaşadı

Siber güvenlik araştırmacısı Bob Diachenko, oyuncu ekipmanları üreticisi Razer'ın online mağazasından alışveriş yapan kişilerin kişisel verilerinin olduğu güvenli olmayan bir veritabanı keşfetti.

Siber güvenlik araştırmacısı Bob Diachenko, ağustos ayının sonlarına doğru oyuncu ekipmanları üreticisi Razer'a ait olan ve herhangi bir güvenlik önlemi olmadan duran bir veritabanı keşfetti.

Bu veritabanı Razer'ın online mağazasından alışveriş yapan yaklaşık 100 bin kişinin kişisel bilgilerini içeriyordu. Bu bilgiler;

  • Ad-soyad
  • E-posta adresi
  • Sipariş/fatura gönderim adresi
  • Telefon numarası
  • Sipariş numarası gibi bilgilerdi.

Söz konusu veritabanını keşfettikten sonra Diachenko, birkaç hafta boyunca şirket yetkililerine ulaşmaya çalıştı. Şirket yetkilileri ise 9 Eylül'de siber güvenlik araştırmacısına ulaşarak veritabanının güvenli hale getirildiğini söyledi.

Ayrıca Diachenko'ya verilen cevapta Razer, kredi kartı bilgileri veya parolalar gibi verilerin sızdırılmadığını ve şirketin güvenliğini arttırmak için gereken adımları attıklarını söyledi.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.