OnlyFans'ın Veri Sızıntısı Yaşadığı İddia Edildi

Yetişkinler için içerik üretilen bir sosyal medya platformu olan OnlyFans'ın veri sızıntısı yaşadığı iddia edildi.

Ali
Pa, 01/03/2020 - 23:00
Sızıntılar
OnlyFans'ın Veri Sızıntısı Yaşadığı İddia Edildi

2016 yılında kurulan ve yetişkinlere yönelik içeriklerin üretildiği bir sosyal medya platformu olan OnlyFans'ın üyelerine ait özel görüntülerin sızdırıldığı iddia edildi.

OnlyFans'ın son yıllarda popülerleşmeye başlayan bir sosyal medya platformu olarak 20 milyon kayıtlı kullanıcısı bulunmakta.

Bu platformun, son günlerde Twitter gibi diğer sosyal medya platformlarındaki kullanıcılar tarafından veri sızıntısı yaşamış olabileceği söyleniyordu.

Paylaşımların ardından ise internette çeşitli forumlarda ve sitelerde OnlyFans'tan sızdırılan özel görüntüler bulunduğu tespit edildi. Motherboard tarafından bildirildiğine göre bu sitelerden birindeki arşiv 120 hesaba ait yaklaşık 300 GB boyutunda veri barındırıyordu.

Motherboard, sızan veriler arasında kullanıcılara ait kişisel bilgileri görmediklerini ancak kullanıcıların videolarının ve fotoğraflarının dosyaların içerisinde bulunduğunu söyledi.

OnlyFans'tan Steve Pymm, sızıntı iddialarından sonra sistemlerini kontrol ettiklerini ancak bir veri ihlaline dair kanıt bulamadıklarını, internette paylaşılan söz konusu verilerin diğer sosyal medya platformları da dahil olmak üzere çeşitli kaynaklardan elde edilmiş gibi göründüğünü söyledi.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.