MGM Resorts Veri İhlali Yaşadı

ABD merkezli MGM Resorts'un otellerinde kalan 10.6 milyondan fazla müşterinin bazı kişisel verilerinin sızdırıldığı ortaya çıktı.

Ali
Per, 20/02/2020 - 22:39
Sızıntılar
MGM Resorts Veri İhlali Yaşadı

Dünyadaki birçok noktada otellere, eğlence merkezlerine ve kumarhanelere sahip olan ABD merkezli şirket MGM Resorts'un otellerinde kalan 10.6 milyondan fazla müşterinin bazı kişisel verilerinin sızdırıldığı ortaya çıktı.

ZDNet ve bir siber güvenlik araştırmacısı, MGM Resorts'un 10.6 milyondan fazla müşterisine ait verilerin bir hack forumunda satıldığı tespit etti.

Araştırmalara göre satılan veriler, 10.683.188 otel müşterisinin kişisel bilgilerini içeriyor ve bunlar; isim, ev adresi, telefon numarası, e-posta adresi ve doğum tarihi gibi bilgilerden oluşuyor.

ZDNet, bu veriler arasından bazı kişilere ulaşarak bilgilerin doğruluğunu ve otelde kaldıklarını teyit ettiklerini söyledi. Ayrıca ZDNet, söz konusu sızan veriler arasında iş seyahati yapan çalışanlara, teknoloji konferanslarına katılan muhabirlere, hükümet yetkililerine ve CEO'lara ait kayıtların olduğunu söyledi.

ZDNet verileri doğruladıktan sonra MGM Resorts'a ulaştı ve şirket verileri inceledikten sonra bu verilerin geçen yıl yaşanmış olan bir veri ihlaline ait olduğunu, olayın geçen yaz şirkete ait bir sunucuya yetkisiz erişimin fark edilmesiyle ortaya çıktığını, bu olayda ödeme kartları gibi finansal verilerin ve şifrelerin ele geçirilmediğinden emin olduklarını söyledi.

Şirket yetkilileri, olaydan etkilenen müşterileri yasalara uygun olarak haberdar ettiklerini, olayın yaşandığı tarihte iki siber güvenlik şirketi ile çalışarak sistemlerinin güvenliğini arttırdıklarını söyledi.

Hackerların söz konusu verileri internette yayınlamasından sonra mağdurlar arasındaki CEO'ların ve önemli yerlerde çalışan kişilerin spear phishing saldırılarına maruz kalması yüksek bir ihtimal olarak gözüküyor.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.