Mağaza Zinciri Rutter's, Veri İhlali Yaşadı

ABD'de bir mağaza zinciri olan Rutter's yaptığı duyuruyla, müşterilerin ödeme kartı bilgilerinin ele geçirildiğini söyledi.

Ali
Ct, 15/02/2020 - 23:50
Sızıntılar
Mağaza Zinciri Rutter's, Veri İhlali Yaşadı

Son dönemde bazı hackerlar, her gün binlerce kişinin ödeme yaptığı POS cihazlarının kullanıldığı çeşitli şirketleri hedefliyor.

Son yaşanan saldırıda da hackerlar, ABD'de bir mağaza zinciri olan Rutter's şirketinin sistemlerini hedef aldı. Şirket hackerların, sistemlerine bulaştırdıkları zararlı yazılımlar sayesinde mağazalarında ve benzin istasyonlarındaki POS cihazlarında kullanılan ödeme kartı verilerini ele geçirdiğini söyledi.

Şirket internet sitesinden yaptığı duyuruda, çoğu mağazada EMV POS kullanıldığını bu yüzden yalnızca kart numarası ve son kullanma tarihinin ele geçirildiğini söyledi.

Rutter's, zararlı yazılımın olaydan etkilenen çoğu mağazada 1 Ekim 2018 ile 29 Mayıs 2019 tarihleri arasında bulunduğunu, bir mağaza için olay başlangıç tarihinin 30 Ağustos 2018 olduğunu ve dokuz mağaza için olay başlangıç tarihinin ise 20 Eylül 2018 olduğunu söyledi.

Yetkililer, "Kötü amaçlı yazılım kaldırıldı ve gelişmiş güvenlik önlemlerini uyguladık. Ayrıca, ödeme kartı verilerinin güvenliğini artırmanın ek yollarını değerlendirmek için çalışmaya devam ediyoruz" dedi.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.