Kuzey Kore'li Sığınmacıların Bilgileri Hacklendi

1000 Kuzey Kore'li sığınmacının bilgileri hacklendi. Güney Kore'de bulunan "Hana" kampındaki bir bilgisayara bulaşan virüs nedeniyle bu olay gerçekleşti. Kampta bulunan bilgisayara…

Said A.
Pt, 31/12/2018 - 22:30
Sızıntılar
Kuzey Kore'li Sığınmacıların Bilgileri Hacklendi

1000 Kuzey Kore'li sığınmacının bilgileri hacklendi. Güney Kore'de bulunan "Hana" kampındaki bir bilgisayara bulaşan virüs nedeniyle bu olay gerçekleşti. Kampta bulunan bilgisayara yerleşen virüs mültecilerin bilgilerinin olduğu dosyayı ele geçirdi.

Güney Kore'de yaşayan 997 Kuzey Koreli mültecinin isimleri, doğum günleri ve adresleri sızdırıldı. Güney Kore Birleşme Bakanlığı'nın da doğruladığı sızıntı akıllarda birçok soru işareti bıraktı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada olayın araştırıldığı ve böyle bir olayın bir daha yaşanmaması için çalışıldığı belirtildi.

Güney Kore'nin "Hana" sığınma kampında gerçekleşen sızıntı, Güney Kore'nin ilk büyük çaplı mülteci bilgi sızıntısı oldu. Daha önceden çeşitli olaylar yaşanmış fakat bu kadar fazla insanın kişisel verilerinin etkilendiği bir saldırı gerçekleşmemişti.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.