reWired Saldırganları Tutuklandı

İş adamlarını hedef alan reWired saldırı kampanyasının arkasındaki 281 kişi tutuklandı.

Ali
Çar, 11/09/2019 - 23:58
Güvenlik
reWired Saldırganları Tutuklandı

FBI tarafından reWired olarak adlandırılan siber saldırı kampanyası dünya üzerindeki şirketlerin finans kısmına erişimi olan iş adamlarını hedef alıyordu.

Saldırganlar iş adamlarına, başka şirketlerden gönderilmiş gibi bir e-posta gönderiyordu. E-postada, kurbanların hackerların kontrol ettiği banka hesaplarına havale yapması isteniyordu.

Hackerlar, iş adamlarını kandırmak için çeşitli sosyal mühendislik yöntemlerini kullanıyordu ve bu yöntemlerle iş adamlarını kandırmaya çalışıyordu.

FBI ayrıca, bu kampanyanın sadece iş adamlarını hedef almadığını, yaşlıların da kampanyanın hedefi olduğunu söyledi.

FBI, 74'ü ABD'de olmak üzere 281 kişinin söz konusu saldırı kampanyasından sorumlu olduğu gerekçesiyle tutuklandığını ayrıca Nijerya, Türkiye, Gana, Fransa, İtalya, Japonya, Kenya, Malezya ve Birleşik Krallık'ta da tutuklamaların yapıldığını söyledi.

FBI'ın İnternet Suçları Şikayet Merkezi'nin verilerine göre reWired gibi iş dünyasına yönelik saldırı kampanyaları 2013'ten beri ABD'deki mağdurları 10 milyar dolardan fazla zarara soktu ve dünya çapında bu zarar 26 milyar dolardan fazla.

FBI Müdürü Christopher Wray, "FBI, vatandaşlarımızı hedef alan suç girişimlerini bozmak için her gün çalışıyor. Operasyonlar yapıldıkça, bu kampanyaları düzenleyen suçlulara net bir mesaj gönderiyoruz: Nerede olursanız olun, peşinizden gelmeye devam edeceğiz" dedi.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.