Gemi İnşa Şirketi Austal, Veri İhlaliyle Karşı Karşıya

Ticari ve askeri gemiler tasarlayan ve üreten Austal, geçtiğimiz günlerde veri ihlalleriyle karşı karşıya kaldı.

Ali
Ct, 03/11/2018 - 15:54
Sızıntılar
Gemi İnşa Şirketi Austal, Veri İhlaliyle Karşı Karşıya

Avustralya merkezli gemi inşa şirketi olan, ticari ve askeri gemiler tasarlayan ve üreten Austal, geçtiğimiz günlerde veri ihlalleriyle karşı karşıya kaldı.

Austal tarafından yapılan açıklamada bir hackerın, şirketin verilerini ele geçirdiğinden bahsedildi. Ayrıca, söz konusu hackerın elindeki verileri şirkete geri vermek için bir miktar ücret istediği ama şirketin asla böyle bir pazarlığın içine girmeyeceğinden de bahsedildi.

Austal, saldırının nasıl gerçekleştiğini açıklamazken, ele geçirilen verilerin "ulusal güvenliği" veya şirketin "ticari faaliyetlerini" tehdit ettiğine dair herhangi bir kanıt bulunmadığından bahsetti.

Şirket yetkilileri, Avustralya Siber Güvenlik Merkezi'nin (Australian Cyber Security Centre) ve Avustralya Federal Polisi'nin konu hakkında bilgilendirildiğini, yetkililerinde üstlerine düşen sorumluluğu yerine getireceğini söyledi.

Son olarak Austal, saldırının gerçekleşmesine olanak tanıyan güvenlik zafiyetinin ortadan kaldırıldığını ve bir daha böyle bir saldırı gerçekleşmemesi için ek önlemler alındığını söyledi.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.