Hackerlardan 11 Eylül Tehdidi

The Dark Overlord adlı hacker grubu, 11 Eylül saldırıları hakkında ellerinde 10 GB'lik belgenin olduğunu duyurdu.

Ali
Çar, 02/01/2019 - 16:47
Sızıntılar
Hackerlardan 11 Eylül Tehdidi

The Dark Overlord adlı hacker grubu, 11 Eylül saldırıları hakkında ellerinde 10 GB'lik belgenin olduğunu ve istenilen fidyenin verilmediği taktirde bu belgeleri kamuoyuyla paylaşacaklarını duyurdu.

Daha önce "Orange Is The New Black" dizisinin bölümlerini ele geçiren grup, Netflix'ten fidye talep etmiş ama Netflix bu talebi kabul etmemiş ve grup da fidye alamayınca ele geçirdiği bölümleri internete sızdırmıştı.

Şimdi ise The Dark Overlord grubu, Pastebin üzerinden 10 GB'lik şifreli bir arşiv paylaştı ve paylaşılan bu arşivin içinde 11 Eylül saldırıları hakkında 18.000 gizli belgenin olduğunu ve eğer kendilerine bitcoin'le ödeme yapılmazsa yayınlanan şifreli arşivin, şifresinin kamuoyuyla paylaşılacağını söyledi.

Grup arşivin içindeki belgeleri, Lloyds of London ve Hiscox gibi küresel sigorta şirketlerinden, Dünya Ticaret Merkezi'nin sahibi Silverstein Properties şirketinden, Federal Soruşturma Bürosu (FBI), Federal Havacılık İdaresi, Ulaştırma Güvenlik İdaresi ve Adalet Bakanlığı gibi devlet kurumlarından elde ettiklerini söyledi. Söz konusu bu kurumlar ise bu olay hakkında herhangi bir açıklama yapmadı.

11 Eylül saldırılarının kimler tarafından gerçekleştirildiği konusunda birçok teori varlığını korurken bu belgeler eğer gerçekten o arşivin içerisindeyse ve bu belgeler tüm dünya ile paylaşılırsa son dönemin en büyük veri sızıntılarından biri olması muhtemel bir durum olarak karşımıza çıkıyor.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.