Hackerlar, Binlerce Öğrencinin Verilerini Yayınladı

ABD'deki Clark County Okul Bölgesinin yaşadığı fidye yazılımı saldırısı sonucunda, binlerce öğrencinin verileri yayınlandı.

Ali
Çar, 30/09/2020 - 00:59
Sızıntılar
Hackerlar, Binlerce Öğrencinin Verilerini Yayınladı

ABD'deki Clark County Okul Bölgesinin yaşadığı fidye yazılımı saldırısı sonucunda hackerlar, binlerce öğrencinin verilerini yayınladı.

Eylül ayının başında Clark County Okul Bölgesi tarafından yapılan açıklamada, 27 Ağustos'ta bilgisayar sistemlerine bir fidye yazılımı saldırısı düzenlendiği ve bazı çalışanların kişisel bilgilerinin ele geçirilmiş olabileceği söylenmişti.

Şimdi ise Business Insider'ın haberine göre okul bölgesinin yönetiminden istedikleri fidyeyi alamayan hackerlar, öğrencilere ait bazı bilgiler yayınladı.

Business Insider'a konuşan Emsisoft'tan Brett Callow, hackerların Clark County Okul Bölgesi öğrencilerine ait ad-soyad, sosyal güvenlik numarası, adres gibi bilgileri bir hacker forumunda yayınladığını söyledi.

Business Insider, Clark County Okul Bölgesi sözcüsünün kendilerine henüz cevap vermediğini ancak Eylül ayının başındaki duyuruda, kolluk kuvvetlerinin olaydan haberdar edildiğinin söylendiğini belirtti.

Business Insider'daki haberde "Son yıllarda fidye yazılımı saldırıları arttı ve okullar bu sonbaharda sınıfın ve hassas dosyaların çevrimiçi ortama taşınmasıyla giderek daha fazla hedef alındı. Bir Emsisoft istatistiğine göre, ABD'deki en az 60 okul bölgesi ve üniversite bu yıl fidye yazılımı saldırılarının hedefi oldu" denildi.

Ayrıca Callow, fidye yazılımı saldırılarının önüne geçilmesi için saldırıya uğramış şirketlerin fidye ödemeyi bırakması gerektiğini söyledi.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.