Fast Food Zincirinde Veri İhlali Yaşandı

Fast food zinciri Krystal, ödeme sistemlerine düzenlenen siber saldırı sonucu müşterilerin ödeme kartı bilgilerinin ele geçirildiğini söyledi.

Ali
Pt, 04/11/2019 - 23:51
Sızıntılar
Fast Food Zincirinde Veri İhlali Yaşandı

ABD'de 350'den fazla noktada hizmet veren fast food zinciri Krystal, şirketin ödeme sistemlerine gerçekleştirilen bir siber saldırı nedeniyle müşterilerin ödeme kartı bilgilerinin hackerların eline geçtiğini duyurdu.

Şirket internet sitesinden yaptığı duyuruda, Temmuz ile Eylül 2019 arasında gerçekleştiği tespit edilen güvenlik olayının, belirli restoranları kapsadığını, bu tarihler arasında bu restoranlardan alışveriş yapan ve ödeme kartı ile ödemesini yapan kullanıcıların bu güvenlik olayından etkilendiğini söyledi.

Krystal, olayın tespitinin ardından bir siber güvenlik şirketiyle birlikte soruşturma başlattıklarını, kolluk kuvvetlerinin durumdan haberdar edildiğini, gerekli tedbirlerin alındığını ve alınmaya devam ettiğini söyledi.

Soruşturma devam ettiği için saldırının tam olarak nasıl gerçekleştirildiği, faillerin kim veya kimler olduğu, ele geçirildiği düşünülen ödeme kartı sayısı, olaydan etkilenen müşteri ve restoran sayısı şu an için tam olarak bilinmiyor.

Hackerların, ödeme kartlarının hangi bilgilerine eriştiği şu an için bilinmediğinden fast food zincirinden alışveriş yapmış kişilerin kullandıkları ödeme kartlarında şüpheli davranışların olup olmadığını kontrol etmesi gerekmektedir.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.