Exeltis Türkiye, Veri İhlali Yaşadı

Dünya çapında faaliyet gösteren ilaç üretim şirketi Exeltis'in Türkiye organizasyonu, bir veri ihlali yaşadıklarını duyurdu.

Ali
Ct, 18/01/2020 - 18:38
Sızıntılar
Exeltis Türkiye, Veri İhlali Yaşadı

Dünya çapında faaliyet gösteren ilaç üretim şirketi Exeltis'in Türkiye ayağı olan Exeltis Türkiye, KVKK'ye gönderdiği bildiride şirketin bir veri ihlali yaşadığını söyledi.

14 Ocak 2020'de KVKK'ye gönderilen bildiride Exeltis Türkiye, zararlı yazılımlar ve fidye yazılımlar ile şirketin bir yetkilisine ait şifrenin ele geçirildiğini ve hackerların sisteme bu şekilde girdiğini söyledi.

Şirket, hackerların 11.01.2020 tarihinde saat 22.00'da sistemlerine girdiğini ve 12.01.2020 03.00'da ihlalin sona erdiğini ve ihlalin aynı gün 13.05'te tespit edildiğini söyledi.

İhlalden etkilenen kişisel verilerin kimlik, iletişim, lokasyon, özlük, hukuki işlem, müşteri işlem, işlem güvenliği, risk yönetimi, finans ve pazarlama bilgileri; ihlalden etkilenen özel nitelikli kişisel verilerin ise sağlık, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleri bilgileri olduğunu söyleyen şirket, olaydan etkilenen kişilerin çalışanlar, kullanıcılar, müşteriler ve potansiyel müşteriler olduğunu belirtti.

Son olarak, söz konusu veri ihlalinden yaklaşık 1.000 kişinin etkilendiği ancak kesin sayının henüz tespit edilemediği söylendi.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.