EatStreet'te Veri İhlali Yaşandı

Online yemek sipariş uygulaması EatStreet, kullanıcıların verilerinin çalındığı bir veri ihlali yaşadığını duyurdu.

Ali
Sa, 18/06/2019 - 23:28
Sızıntılar
EatStreet'te Veri İhlali Yaşandı

2010 yılında ABD'de kurulan online yemek sipariş uygulaması olan EatStreet, veri ihlali yaşadığını duyurdu.

Şirket, geçtiğimiz ay bir hackerın EatStreet veritabanını ele geçirerek müşteri ve iş ortağı bilgilerinin ele geçirildiğini söyledi.

ZDNet'in haberine göre geçtiğimiz ay Canva'nın veritabanını ele geçiren Gnosticplayers takma adlı hacker, söz konusu veri ihlalinden de sorumlu.

ZDNet haberde, bahsi geçen hackerın Canva'nın veri ihlali hakkında ZDNet muhabiri ile konuşurken EatStreet'in veri tabanını da ele geçirdiğini söylediğini ancak herhangi bir kanıt sunmadığını söyledi.

EatStreet tarafından bugün yapılan duyuruda ise hackerın şirket sunucularına 3 Mayıs'ta girdiği, şirketin bunu 17 Mayıs'ta fark ettiği ve ardından izinsiz girişin sonlandırıldığı söylendi.

Duyuruda, EatStreet'ten yemek sipariş eden müşterilerin, isimlerinin, kredi kartı numaralarının, kart doğrulama kodlarının, fatura adreslerinin, e-posta adreslerinin ve telefon numaralarının ele geçirildiği ayrıca EatStreet'te satış yapan restoranların adlarının, telefon numaralarının, e-posta adreslerinin ve banka hesaplarına ait bilgilerin de ele geçirildiği söylendi.

Yetkililer, söz konusu veri ihlalinden kaç kişinin etkilendiğini söylemedi ancak ZDNet'e bilgi veren hacker, 6 milyondan fazla kullanıcı kaydını ele geçirdiğini söyledi.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.