Capital One'da Veri İhlali

ABD'nin en büyük bankalarından olan Capital One, 106 milyon müşterisinin bilgilerinin ele geçirildiğini söyledi.

Ali
Sa, 30/07/2019 - 23:57
Sızıntılar
Capital One'da Veri İhlali

ABD'nin en büyük bankalarından biri olan Capital One yaptığı duyuruda, 106 milyon müşterisinin kişisel bilgilerinin ele geçirildiğini söyledi.

Yapılan duyuruda, bir hackerın Amazon Web Services sunucuları üzerinden gerçekleştirdiği saldırının ardından müşteri bilgilerinin ele geçirildiği söylendi.

Ele geçirilen müşteri bilgileri, 2005'ten 2019'un başlarına kadar kredi başvurusu yapan bireysel veya küçük işletmelerin kişisel bilgilerini içeriyordu. Bunlar; isimler, adresler, posta kodları, telefon numaraları, e-posta adresleri, doğum tarihleri ve gelir bilgileriydi. Ayrıca, kredi puanları, kredi limitleri, bakiyeler, ödeme geçmişi gibi bilgiler de hacker tarafından ele geçirilen bilgiler arasında.

Banka, ihlalden etkilenen 106 milyon kullanıcıdan sadece 140.000 sosyal güvenlik ve 80.000 banka hesap numarasının ele geçirildiğini söyledi.

Yetkililer, ihlalin gerçekleşmesine sebep olan güvenlik açığının giderildiğini ve ayrıca söz konusu hackerın yakalandığını söyledi.

Saldırıyı gerçekleştiren hackerın, Paige Thompson olduğu söylendi ve Thompson şimdilik gözaltında tutuluyor. Perşembe günü çıkarılacağı mahkemeden önce FBI Thompson'ın evinde arama yaptı ve sayısız dijital cihaz buldu.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.