AmazingCo'da Veri İhlali

Avustralya merkezli organizasyon şirketi olan AmazingCo'nun veritabanının, herkese açık olduğu tespit edildi.

Ali
Pa, 02/06/2019 - 12:15
Sızıntılar
AmazingCo'da Veri İhlali

Avustralya merkezli organizasyon şirketi olan AmazingCo'nun veritabanının, herkese açık olduğu tespit edildi.

Jeremiah Fowler tarafından, Avustralya merkezli bir organizasyon şirketi olan AmazingCo'ya ait bir veritabanının internette korumasız olarak herkesin erişimine açık olduğu tespit edildi.

Fowler, 11 Mayıs'ta keşfettiği veritabanının son indeks tarihinin 6 Mayıs olduğunu söyledi. Keşfedilen veritabanı şifresiz olarak internet üzerinden her kullanıcının erişebileceği bir durumdaydı ve veritabanının içerisinde toplam 212.220 kayıt bulunmaktaydı.

Ayrıca Fowler, söz konusu veritabanının içerisinde "müşteriler" adında bir klasör olduğunu ve bu klasörde 174.000 kayıt olduğunu söyledi.

Söz konusu müşteriler klasöründe isimler, e-posta adresleri, telefon numaraları, adresler ve etkinliklerle ilgili bazı bilgiler bulunuyordu.

Fowler, bu veritabanının ne kadar süre korumasız olarak durduğunu, veritabanına hackerlar tarafından erişilip erişilmediğinin bilinmediğini yani AmazingCo'nun bir veri ihlaline kurban gidip gitmediğinin bilinmediğini söyledi.

Son olarak Fowler, 11 Mayıs'ta söz konusu veritabanını keşfettikten sonra yine aynı gün durumu AmazingCo'ya bildirdiğini, ardından şirketin 13 Mayıs'ta veritabanını erişime kapattığını söyledi.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.