Kripto Para Borsası KuCoin Hacklendi

Singapur merkezli kripto para borsası KuCoin'in yaşadığı siber saldırının ardından maddi kaybın, minimum 150 milyon dolar olduğu belirtiliyor.

Ali
Pa, 27/09/2020 - 01:21
Saldırılar
Kripto Para Borsası KuCoin Hacklendi

Singapur merkezli kripto para borsası KuCoin yetkilileri tarafından yapılan duyuruyla borsanın bir siber saldırıya maruz kaldığı öğrenildi.

KuCoin'in web sitesi üzerinden yapılan duyuruda, 26 Eylül'de yüklü miktarda kripto para çekme işlemi tespit edildiği söylendi.

Yetkililer, olayı tespit ettikleri andan itibaren hemen bir inceleme başlattıklarını ve hackerların, KuCoin'in sıcak cüzdanlarındaki (Hot wallet) Bitcoin, ERC-20 tokenleri ve bazı diğer tokenlerin bir kısmını ele geçirdiğini söyledi.

Duyuruda, soğuk cüzdanların olaydan etkilenmediği belirtilirken, olayın araştırılmaya devam edildiği ve herhangi bir kullanıcının hesabının bu olaydan etkilendiği tespit edilirse, kullanıcının zararının tamamının KuCoin ve sigorta fonu tarafından karşılanacağı söylendi.

Yetkililer, kullanıcıların varlıklarının güvenliğini sağlamak için kapsamlı bir güvenlik incelemesi yapacaklarını, ayrıca bu süreçte tüm para yatırma ve çekme işlemlerini askıya alacaklarını söyledi.

Şirket yetkilileri tarafından yapılan başka bir duyuruda ise KuCoin'den çalınan kripto paraların toplandığı hesabın numarası da paylaşıldı. Paylaşılan bu hesap incelendiğinde ise KuCoin'in yaşadığı kaybın minimum 150 milyon dolar olduğu görülüyor.

Şirket, olayı uluslararası düzeyde araştırdıklarını ve ayrıca kendilerine bu olayla ilgili bilgi veren kişilere 100 bin dolara varan bir ödül vereceklerini söyledi.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.