2.9 Milyon Müşteri Bilgisi Sızdırıldı

Dünyanın en büyük bankaları arasında gösterilen Desjardins, 2.9 milyon müşterisinin bilgilerinin sızdırıldığını söyledi.

Ali
Cu, 21/06/2019 - 23:43
Sızıntılar
2.9 Milyon Müşteri Bilgisi Sızdırıldı

Desjardins, 2.9 milyon müşterisinin bilgilerinin sızdırıldığını paylaştığı blog gönderisiyle kamuoyuna duyurdu.

Banka, yaptığı incelemelerde bir çalışanın 2.7 milyon bireysel müşterinin, 173.000 ticari müşterinin yani toplamda 2.9 milyon müşterinin bilgilerini sızdırdığını keşfetti.

Yetkililer, olayı incelemek için başlattıkları soruşturmada söz konusu sızıntının siber saldırıdan kaynaklanmadığını, kötü niyetli bir çalışan yüzünden bu sızıntının gerçekleştiğini söyledi.

Desjardins, yalnızca kişisel olarak tanımlanabilen bilgilerin sızdırıldığını, internet bankacılığı şifrelerinin, güvenlik sorularının, hesap PIN'lerinin, kredi ve banka kartı numaralarının sızdırılmadığını söyledi.

Bireysel müşterilere ait ad, soyad, doğum tarihi, sosyal sigorta numarası, adres, telefon numarası, e-posta adresi, bankacılık alışkanlıkları ve Desjardins ürünlerinin ayrıntılarına ait bilgiler sızdırıldı.

Ticari müşteriler için ise sızdırılan bilgiler, işletme adı, işletme adresi, işletme telefon numarası, işletme sahibinin adı ve kullanıcı adını içeriyor.

Yetkililer, söz konusu sızıntıdan etkilenen tüm müşterilere mektup gönderilmeye başlandığını ve yetkili devlet kurumlarıyla ortak soruşturmanın devam ettiğini, ayrıca sızıntıyı gerçekleştiren çalışanın kovulduğunu belirtti.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.