29 Milyon Hindistanlının Kişisel Bilgileri Sızdırıldı

Hackerlar dark web üzerinden, henüz nereden sızdırıldığı bilinmeyen 29,1 milyon Hindistanlının kişisel bilgilerini yayınladı.

Ali
Pa, 24/05/2020 - 01:07
Sızıntılar
29 Milyon Hindistanlının Kişisel Bilgileri Sızdırıldı

Siber güvenlik şirketi Cyble, hackerların dark web üzerinden ücretsiz bir şekilde 29,1 milyon Hindistanlının kişisel bilgilerini yayınladığını tespit etti.

Cyble paylaştığı blog gönderisinde, dark webteki rutin araştırmaları sırasında, bir forum üzerinde 2.3 GB boyutunda bir veri keşfettiklerini söyledi.

Araştırmacılar, forumda ücretsiz bir şekilde yayınlanan bu verileri incelediklerinde, verilerin 29,1 milyon Hindistanlıya ait kişisel bilgiler içerdiğini tespit ettiklerini söyledi.

Cyble, veriler arasında e-posta, telefon numarası, ev adresi, iş deneyimi gibi bilgiler olduğunu, hackerların bu bilgileri phishing kampanyaları düzenlemek için kullanabileceğini söyledi. Ayrıca araştırmacılar, söz konusu bilgilerin incelenmeye devam ettiğini ve yeni bulgular ortaya çıktıkça bunları kamuoyuyla paylaşacaklarını söyledi.

Cyble, sızıntının kaynağının şu an için bilinmediğini, bunu araştırmaya devam ettiklerini ancak verilerin kariyer sitelerindeki kişilerin özgeçmişlerini toplayan bir özgeçmiş toplayıcısına ait olabileceğini belirtti.

Son olarak Cyble, söz konusu verileri, kişilerin herhangi bir veri ihlaline kurban gidip gitmediklerini öğrenebilecekleri bir platform olan amibreached.com'a eklediklerini söyledi.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.