26 Milyon Kullanıcı Bilgisi Satışta

"Gnosticplayers" takma adlı hacker, 6 şirkete ait 26 milyondan fazla kullanıcı bilgisini satışa çıkardı.

Ali
Pt, 18/03/2019 - 23:37
Sızıntılar
26 Milyon Kullanıcı Bilgisi Satışta

Geçtiğimiz ay 840 milyondan fazla kullanıcı bilgisini satışa çıkartan "Gnosticplayers" takma adlı hacker, şimdi 6 şirkete ait 26 milyondan fazla kullanıcı bilgisini satışa çıkardı.

Hacker, dark web üzerinde bir site olan Dream Market'te 26 milyondan fazla kullanıcı bilgisini 1.2431 Bitcoin'e (yaklaşık 4.940 dolar) satışa çıkardı.

Bu kullanıcı bilgileri, GameSalad, Estante Virtual, Coubic, LifeBear, Bukalapak, YouthManual.com sitelerine ait. Bilgilerin içinde ise kullanıcılara ait e-posta, şifre, kullanıcı adı ve IP adresi bilgileri bulunmakta. Satışa çıkartılan bu verilerin bir tanesi (Bukalapak 2017'nin 7. ayında) hariç hepsi Şubat ayında ele geçirilmiş.

Hacker, bazı şirketlerin fidye talebine cevap verdiğini ve bu yüzden o şirketlere ait kullanıcı bilgilerini satışa çıkarmadığını söyledi.

Söz konusu hacker daha önce 840 milyondan fazla kullanıcı bilgisini satışa çıkarmıştı. Ayrıca hacker elde ettiği kullanıcı bilgilerinin güvensiz bir şekilde saklandığını ve bu durumun kendisini sinirlendirdiğini söyledi.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.