World of Warcraft Classic'e DDoS Saldırısı Gerçekleşti

World of Warcraft Classic'in ABD sunucularına DDoS saldırısı gerçekleştirildi ve yetkililer, saldırıyı engellemeyi başardı.

Ali
Pt, 09/09/2019 - 00:07
Saldırılar
World of Warcraft Classic'e DDoS Saldırısı Gerçekleşti

World of Warcraft Classic'in ABD sunucularına kimliği belirsiz hacker veya hackerlar tarafından DDoS saldırısı gerçekleştirildi.

Dünden itibaren başlayan DDoS saldırıları, oyuncuların oyuna giriş yapamamasına neden oldu ve oyuncular bunun nedenini oyunun forumlarında tartışmaya başladı.

Yetkililer ise oyuncuların merakını gideren açıklamayı Twitter üzerinden yaptı ve sunucularda bir problemin olduğunu ve sorunun giderilmesi için çalıştıklarını söyledi.

Ayrıca yetkililer, sorunun bazı sunucular için devam ettiğini ve bu yüzden bazen oyuncuların oyuna giriş aşamasında problemler yaşayabileceklerini de belirtti.

Şu an için saldırının kim veya kimler tarafından yapıldığı bilinmezken, Kotaku'nun haberine göre "UkDrillas" adındaki bir Twitter kullanıcısı DDoS saldırılarından 30 dakika önce uyarı tweetleri attı ve sunucular çevrimdışı kaldığında atılan tweetler silindi ve hesap askıya alındı.

DDoS saldırıları, şirketlerin maddi ve manevi olarak zarar etmesine yol açan saldırılardan olduğundan, oyunun yapımcısı olan Blizzard'ın da bu zarardan pay alması muhtemel gözüküyor.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.