Warner Music Müşterilerine Ait Bazı Kişisel Bilgiler Ele Geçirildi

Dünyanın en büyük müzik şirketlerinden biri olan Warner Music Group, yaşadıkları siber saldırı sonucunda müşterilerin bazı kişisel bilgilerinin ele geçirildiğini söyledi.

Ali
Ct, 05/09/2020 - 02:40
Saldırılar
Warner Music Müşterilerine Ait Bazı Kişisel Bilgiler Ele Geçirildi

Dünyanın en büyük müzik şirketlerinden biri olan Warner Music Group tarafından devlet yetkililerine gönderilen "veri ihlali bildirimine" göre müşterilerin bazı kişisel bilgileri ele geçirildi.

Warner Music Group tarafından California Başsavcılık Ofisi'ne gönderilen "veri ihlali bildirimine" göre 25 Nisan ile 5 Ağustos tarihleri arasında Warner Music Group'a ait olan online mağazalardan alışveriş yapan kişilerin bazı kişisel bilgileri ele geçirildi.

Şirket yetkilileri, veri ihlali bildiriminde belirtilen tarihlerde Warner Music Group'a ait olan online mağazalardan alışveriş yapan kişilerin, ad-soyad, e-posta adresi, telefon numarası, fatura adresi, gönderim adresi ve ödeme kartı bilgileri (Kart numarası, CVV/CVC kodu, son kullanma tarihi) gibi kişisel bilgilerinin ele geçirildiğini söyledi. Ayrıca yetkililer, PayPal üzerinden yapılan ödemelerin olaydan etkilenmediğini belirtti.

Yetkililer tarafından dile getirilen siber saldırının "MageCart" olarak bilinen bir saldırı tekniği ile gerçekleştirildiği söylendi. Bu saldırı tekniğinde hackerlar, bir e-ticaret sitesine kötü amaçlı kodlar yerleştirerek, siteden alışveriş yapan kişilerin ödeme kartı bilgilerini ele geçirebiliyor.

Veri ihlali bildiriminde, söz konusu siber saldırıdan hangi online mağazaların etkilendiğini söylemeyen Warner Music Group, bu sitelerden alışveriş yapan kaç müşterinin saldırıdan etkilendiğini de söylemedi.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.