Üniversite Hastanesine Fidye Yazılımı Saldırısı

Çek Cumhuriyeti'nin Moravya eyaletinin en büyük hastanesi olan Brno Üniversite Hastanesi, fidye yazılımı saldırısı yaşadı.

Ali
Ct, 14/03/2020 - 00:00
Saldırılar
Üniversite Hastanesine Fidye Yazılımı Saldırısı

Çek Cumhuriyeti'nin Moravya eyaletindeki en büyük hastane olan Brno Üniversite Hastanesinin, yapılan duyuruyla fidye yazılımı saldırısına maruz kaldığı söylendi.

Çek Cumhuriyeti'ndeki COVID-19 testi yapılan hastanelerden biri olan Brno Üniversite Hastanesi bir fidye yazılımı saldırısı yaşadı ve yetkililer olayın ciddi bir olay olduğunu söyledi.

Hastane yetkilileri, olayın hastane ağını etkilediğini ve bu yüzden tüm bilgisayarların kullanılamadığını söyledi. Bu olay, ülkede COVID-19 testi yapan bir hastane için kritik bir duruma dönüşebilir zira yetkililer de bunun farkında olduklarını belirtti.

Yetkililer, saldırıdan dolayı bazı hastaların çevredeki diğer hastanelere yönlendirildiğini, hastanenin diğer bölümlerinden olan Çocuk Hastanesi ve Doğum Hastanesinin de fidye yazılımı saldırısından etkilendiğini söyledi.

Hastanenin IT personelinin ve kolluk kuvvetlerinin olayla ilgilendiğini söyleyen yetkililer, saldırıda kullanılan fidye yazılımı hakkında bir bilgi paylaşmadı.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.