Texas Mahkemelerine Siber Saldırı

Texas Mahkeme İdaresi Ofisi tarafından yapılan duyuruda, Texas'ın mahkeme sistemlerine bir fidye yazılımı saldırısı gerçekleştirildiği söylendi.

Ali
Çar, 13/05/2020 - 01:45
Saldırılar
Texas Mahkemelerine Siber Saldırı

Geçtiğimiz pazartesi Texas Mahkeme İdaresi Ofisi tarafından yayınlanan bir duyuruya göre geçtiğimiz perşembe gecesi Texas'ın mahkeme sistemlerine bir fidye yazılımı saldırı gerçekleştirildi.

Perşembe gecesi gerçekleşen ve cuma sabahı tespit edilen fidye yazılımı, Mahkeme İdaresi Ofisinin şube ağı üzerinden yayıldı ve tespit edildikten sonra ağdaki sunucular fidye yazılımının bulaşmaması için kapatıldı.

Yetkililer tarafından yapılan duyuruda, Mahkeme İdaresi Ofisinin fidye yazılımını tespit etmeyi ve saldırının etkisini azaltmayı başardığı söylendi.

Hackerlara herhangi bir fidye ödemeyeceklerini söyleyen yetkililer, şu an yürütülen çalışmaların tüm yargı kaynaklarını ve birimlerini tekrar çevrimiçi hale getirmek için devam ettiğini belirtti.

Yetkililer, hassas bilgilerin ele geçirilmediğini, eFileTexas ve reSearchTX hizmetlerinin saldırıdan etkilenmediğini söylerken, saldırıda kullanılan fidye yazılımı hakkında bir bilgi vermedi.

Duyuruda yetkililer, "Mahkeme İdaresi Ofisi (OCA) tarafından desteklenen yargı çalışanları son haftalarda siber güvenlik konusunda eğitim aldı ve eğitim almaya devam edecektir" dedi ve ekledi: "OCA bu durumu düzeltmek için çalışırken gösterdiğiniz sabır için teşekkür ederiz."

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.