Stadler Rail, Siber Saldırı Yaşadı

İsviçre merkezli demiryolu taşıtları üreticisi Stadler Rail, bilgisayar sistemlerine bir siber saldırı düzenlendiğini duyurdu.

Ali
Pa, 10/05/2020 - 18:08
Saldırılar
Stadler Rail, Siber Saldırı Yaşadı

11 bin çalışanıyla İsviçre merkezli demiryolu taşıtları üreticisi Stadler Rail, şirketin ve çalışanların bilgilerinin ele geçirilmesine sebep olabilecek bir siber saldırı yaşadıklarını duyurdu.

Geçtiğimiz perşembe günü Stadler Rail tarafından yapılan duyuruya göre hackerlar, şirketin ağına sızarak sisteme kötü amaçlı yazılım bulaştırdı ve büyük olasılıkla şirkete ait bazı bilgileri sızdırmayı başardı.

Şirket yaptığı duyuruda, Stadler Rail'in güvenlik hizmetlerinin, şirketin ağının siber saldırıya maruz kaldığını tespit ettiğini ve henüz bilinmeyen bir boyutta verinin sızdırılma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi.

Stadler Rail, kimliği bilinmeyen faillerin, şirketten büyük bir miktar para istediğini ve eğer para verilmezse şirketi, ellerindeki verileri yayınlamakla tehdit ettiklerini söyledi.

Saldırının ardından gerekli önlemleri aldıklarını söyleyen şirket, olayın soruşturulmasını kolaylaştırmak için bir siber güvenlik şirketiyle birlikte çalıştıklarını söyledi.

Stadler Rail, ellerinde yedekler olduğundan sistemlerini tekrardan kullanılabilir hale getirdiklerini ve üretime devam ettiklerini söyledi.

Subscribe to newsletter

Yorumlar

Yorum mevcut değil.